Kuo psichologinis konsultavimas skiriasi nuo ugdančio?

Counselling vs Coaching

Psichologinis konsultavimas - jau įsitvirtinusi sąvoka. Tai pagalba žmogui, turinčiam kasdieninio gyvenimo sunkumų. Tai pokalbiai bei darbas (kitokių pagalbos priemonių nei vien pokalbis naudojimas) su psichologu. Angliškai terminas yra counselling arba tiksliau psychological counselling, mental health counselling. Dėl ko verčiu terminą į anglų kalbą? Nes dažnai ugdantis konsultavimas - antrasis palyginimo terminas - yra naudojamas ne lietuviškai, o bjauroku vertiniu "koučingas" nuo angliško termino coaching. Kalbininkų siūlomas ugdančio vadovavimo terminas šiuo atveju būtų klaidingas, nes konsultantai, specialistai nevadovauja savo klientams. Teisingas terminas specialisto santykiui su klientu apibūdinti būtų ugdantis konsultavimas.

Kviečiu paklausyti, kaip LRT laidoje Kasdienybės kultūra /LRT Klasika/ pasakoju apie ugdantį konsultavimą ir jo skirtumus nuo kitų pagalbos būdų:

Ugdantis konsultavimas yra paprastesnė, mažiau gili, t.y. paviršutiniškesnė, iš psichologinio konsultavimo savo metodais bei iš treniravimo savo esme kilusi pagalbos sveikam, norinčiam tobulėti žmogui forma.

Dar vienas kelių valandų pokalbis su Post Scriptum apie ugdantį konsultavimą. 2013 m. leidiniui buvo pasirinkti trys trumpi ištraukti iš konteksto atsakymai. Kviečiu susipažinti, nes vis tik tai apie tai, kas ir koks yra ugdantis konsultavimas...

Visą originalų straipsnį rasite čia.

Plačiau ir struktūruočiau apie psichologinio ir ugdančio konsultavimo skirtumus, panašumus, metodus ir specialistų pasirinkimą - tam skirtame požiūrį plečiančiame pristatyme ar ugdančių pokalbių įgūdžius lavinančiame seminare.